Vi har forsøkt å sende informasjon til foresatte i portalen kl 14.00 i dag. Utdanningsetaten har gitt tilbakemelding til skolene om at det tar tid før meldingene kommer ut, da systemet er presset. Vi deler derfor viktig informasjon om stenging av skolen her:
Som dere har sett, hørt eller lest, stenger skoler fra om med i dag kl 18.00. I første omgang stenger skolene i 14 dager. Aktivitetsskolen (AKS) stenger også. Foresatte oppfordres til å holde barn hjemme fra i morgen, fredag. Noen foreldre har ikke mulighet til å være hjemme med barna. Derfor skal alle grunnskoler være klare i morgen til å ta imot elever på 1. til 5. trinn som har foresatte som ikke har andre muligheter fra i morgen. Vi ber alle foresatte som ikke har anledning til å ha eleven/e hjemme i morgen, fredag 13.mars, til å gi bedskjed til kontaktlærer om dette så raskt som mulig. UDA jobber så raskt de kan for å tydeliggjøre forventninger til den enkelte skole i forbindelse med stenging av skolene, inkludert informasjon om skoletilbud til barn av foreldre som har jobber knyttet til samfunnskritiske funksjoner. Det vil derfor komme ytterligere informasjon fortløpende. Skolen stenger for elevene, men ansatte skal legge til rette for at elevene får opplæring hjemme. Dere vil få informasjon i løpet av morgendagen om hvordan undervisningen vil bli lagt opp for elevene fremover hjemme.
Vi ber dere hente skolebøker og klær dersom dere ikke allerede har gjort det. Klasserommene på skolen vil holdes åpne fredag frem til kl 17.
Det er den sentrale kriseledelsen som har besluttet at skolene skal stenge. Det er også de som bestemmer når skolene skal åpne igjen.